חוק פיצוי לנפגעי תאונות דרכים – עו"ד רועי סגל

מטרתו של חוק הנפגעים שנחקק בשנת 1975 הוא להנגיש את כל נושא ביטוחי החובה לכלל האנשים הנעים בדרכים . המהות היא לכלול את כל הנוסעים והולכי הרגל כולל אלו האשמים במקרי התאונות השונות כשמדובר ב"מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה”.

כל נהג מחויב לרכוש פוליסת ביטוח חובה בעת קניית רכב. ביטוח החובה יוצר מעטפת ביטוחית עבורו ועבור נוסעיו וזאת רק אם נהג כראוי ולא עבר על חוק כלשהו במהלך הנסיעה, בעת תיקון רכב, במצב שבו הרכב מידרדר וגם בעת העלייה והירידה מהרכב.

החוק יצר רפורמה בסיסית לגבי הפיצוי המגיע לנפגעי תאונות דרכים. הנפגע יקבל פיצוי מהיר אך לא מלא בגין הנזקים שנגרמו לו, ללא קשר לגורם האשם בתאונה והוא יקבל את כספו ללא דיחוי מחברת הביטוח.

תביעות במקרי תאונות דרכים

האדם שנפגע, תובע את המוסד לביטוח לאומי כדי לקבל קביעת נכות על פי חומרת המקרה שמזכה בפיצוי חד פעמי או בקצבת נכות זמנית או צמיתה. כמו כן לכך הוא תובע גם את חברת הביטוח של הנהג הפוגע. הקביעה היא שלא ישולם תשלום כפול, הכספים שהתקבלו מהמוסד לביטוח לאומי יקוזזו מסכום הפיצוי הכספי שייקבע, אם ייקבע על ידי בית המשפט.

עורך דין המטפל בנזקי גוף במקרי תעבורה

עורך דין המתמחה בתחומים הללו הוא צורך בסיסי של כל אדם שנפגע בתאונת דרכים. הנפגע חייב לקבל עזרה מקצועית מאדם שהוא בעל ניסיון וידע רב כדי שהוא יקבל פיצוי הולם על הנזק הרב שנגרם לו בפן הנפשי, הכלכלי והעסקי. עורך הדין מנתב את הדרך הנכונה לטיפול בכל מקרה על פי מהותו לאור ניסיונו ולאור פסיקות שניתנו במקרים דומים בבתי המשפט השונים ברחבי הארץ.

תאגיד קרנית

המדינה הקימה את תאגיד קרנית שפועל בדיוק כמו כל חברת ביטוח. מטרת המדינה הייתה ליצור גוף שפועל ומשלם לנפגעי תאונות פגע וברח שבהן הנהג נעלם מהמקום, לא מאתרים אותו ולנהג אין את מי לתבוע ואין מי שיפצה אותו על הנזקים שנגרמו לו או לרכבו.

עו״ד רועי סגל

לייעוץ עם עו״ד רועי סגל