רילוקיישן לישראל וקבלת אזרחות

חוק השבות מעניק לכל יהודי או מי שהוא נכד ליהודי אזרחות במדינת ישראל. עם זאת, במקרים אחרים המדינה לא ממהרת לקבל לתוכה אזרחים חדשים, מה שמעמיד לא מעט אנשים בפני בעיה. זוגיות עם ישראלי אינה מזכה באופן אוטומטי באזרחות, כך שאם בן הזוג שלכם אינו אזרח מקומי, עליכם לדעת כיצד תוכלו לגרום לכך שהוא יקבל אזרחות כמה שיותר מהר.

אזרחות ישראלית

קבלת אזרחות ישראלית מותנה בכך שהמקבל יהיה יהודי או צאצא ליהודים, כאשר חובת ההוכחה מוטלת כמובן עליו. בשנים האחרונות רשויות ההגירה בישראל הקשיחו את התנאים לקבלת אזרחות, וגם אם אתם ישראלים עם בן זוג זר הוא לא יוכל לקבל את האזרחות בקלות. אבל עוד לפני שנדבר על הדרך להשיג את האזרחות, כדאי אולי להבין מה החשיבות הרבה שיש לה.

חשיבות האזרחות

אם אתם מתכננים לחיות במדינת ישראל, כדאי מאוד שתהיה לכם אזרחות מקומית. הדבר הזה נכון לכל מדינה בעולם, אולם במדינת ישראל הוא נכון שבעתיים. בלי אזרחות כל פעולה פשוטה תדרוש מכם להוציא אישור, לא תוכלו לעבוד במשרות רבות, וכמובן שעבור שירותים רבים תצטרכו לשלם מחירים גבוהים יותר מאשר אלו אותם משלמים אזרחי המדינה.

איך מתגברים על הבעיות הבירוקרטיות

כדי לקבל אזרחות שלא מכוח חוק השבות, ישנו מסלול שמאפשר למי שהם בני זוג לאזרח ישראלי לקבל אזרחות לאחר מספר שנים של מגורים בישראל. מדובר על מסלול מורכב שכולל בדיקות וראיונות רבים שנועדו לוודא שמבקש האזרחות אכן נמצא בזוגיות עם ישראלי ושהוא מתכנן לחיות את חייו בתור אזרח ישראלי בישראל. המדד המרכזי בתחום הוא הכנות של מבקש האזרחות, והצורך שלו להוכיח למדינה שבקשת האזרחות לא נעשית מתוך אינטרס זר.

לאור זאת, המדינה לא ממהרת להעניק אזרחות דרך המסלול הזה, כך שאם אתם מעוניינים בסיוע משפטי בתחום כדאי לפנות לאנשי מקצוע מנוסים. המומחיות הנדרשת היא בתחומי ההגירה, המשפט הבינלאומי וזכויות אדם. התיק שלכם ייבדק לעומק ועורכי הדין יוכלו להכריע דרך איזה אפיק קיים הסיכוי הגבוה ביותר לקבלת אזרחות בטווח זמן קצר.

הגשת ערעור

גם במקרה שבו הבקשה שלכם נענתה בסירוב, עדיין לא כדאי לכם להרים ידיים. וועדות ההגירה מאפשרות להגיש ערעור על ההחלטה שלהן, ואם אתם מחליטים ללכת על האפשרות הזו עליכם להתכונן אליה בצורה המתאימה. בדקו היטב מדוע הבקשה המקורית נפסלה, ונסו להבין איך תוכלו להציג את הבקשה שלכם לוועדה באור חדש, כך שהעילה הזו כבר לא תהווה סיבה לפסילה שלכם.

לסיכום

קבלת אזרחות ישראלית עבור מי שלא זכאי לה בגין חוק השבות היא דבר מורכב. לאור זאת, אם אתם מעוניינים בסיוע משפטי בתחום, ההמלצה שלנו היא לפנות לגוף מקצועי שיוכל לעזור לכם מבחינה משפטית לקבל את האזרחות. בלעדיה, החיים שלכם בישראל יהיו מורכבים הרבה יותר.

קרדיט תמונה FREEPIK

תוכן עניינים